Kaffegjengan besøkte Linåsve gård

Det ble samling ved stabburet, midt i bildet er vertsfolket Inger Tisløv Andreassen, Ruth Tisløv og Per Andreassen. (Foto: Privat)

SPROVA

Forrige mandag var «Karakaffegjengen» og «Kjærringkaffegjengen» på besøk på Linåsve gård i Sprova. «Karakaffe» og «Kjærringkaffe» ble startet gjennom Namdalseid Frivilligsentral.

Linåsve gård ligger i Sprova og er kjent for sitt arbeid innen Inn på Tunet-ordningen, der gårdsmiljøet brukes som arena for helse- og omsorgstjenester. Her har de dagaktivitetstilbud for hjemmeboende personer med demens, i samarbeid med Steinkjer kommune. Tilbudet har eksistert i mange år og inkluderer også noen helgeopphold. Aktivitetene på gården omfatter blant annet dyrestell, hagearbeid, baking, snekkerarbeid, turer i naturen, sang, musikk og sosiale samlinger.

-Vi har mye å gjøre, men det er nå slik det skal være. Mandager har vi fri og da kan vi ta imot besøk, slik som gruppen deres her denne mandagen, smiler driver Inger Tisløv Andreassen.

Noen av Karakaffegruppen, – kose oss her!

Tok seg ut

«Karakaffegjengen» og «Kjærringkaffegjengen» fra Namdalseid tok turen til Linåsve første mandagen i september. Første mandag i hver måned er det karakaffe på Dagsenteret og kjærringan har samling på gammelbiblioteket. Denne mandagen tok de seg ut i samlet flokk, 26 i tallet. På Linåsve fikk man servert kjøttkaker med tilbehør og til dessert var det moltkrem, det var mest molt i denne!

Litt blanding skal det være i selskap!

Etter et skikkelig herremåltid var det å gå en tur ut i det flotte gårdstunet/anlegget for å hilse på blant andre boerbukkene, høner og moskusendene. Ikke rart at brukerne trives på denne plassen, ikke bare inne hos vertene, men også ute i det flotte og velstelte hageanlegget.
Etter en vandring ute ble det servert kaffe, og kaker fra et velfylt kakebord.

Denne første mandagen i måneden ble ei skikkelig fin opplevelse og en flott dag. Det frister med tur til Linåsve Gård igjen første mandag i neste september. Takk for oss!

Astrid var med mor Laila Feragen, her hilser de på boergeitebukken.

 

Moskusender.

 

Erling Måøy på trappa på stabburet.

 

Åse Marie Sæther syntes det var en flott plass på Linåsve.

 

Det var godt med en strekk ute, terrassen måtte prøves, fra venstre Hans Jarle Stein, Brynjulf Gystad, Laila og Rune Glasø, Solfrid Skevik, Karle Aune og Jostein Sæther.

 

Nils Setter, Per Arve Lie og Brynjulf Gystad tok en prat før kaffeservering.

 

 

 

Få nyhetene på epost

* indicates required
Legg inn din epostadresse og få jevnlige oppdateringer fra Lokalavisa #fjordtilfjord på epost.

Intuit Mailchimp

Tegn frivillig abonnement!

Setter du pris på Lokalavisa Fjordtilfjord? Har du lyst til å støtte oss med et lite månedlig beløp?

 

Velg månedlig beløp
Betalingsdetaljer
 
 
 
 
 
Total  

 

Annonse
.
.

FLERE NYHETER