Tidenes største kjøpeutbytte på 363 millioner

Kjøpeutbytte på hele 736.879, - kroner tilfaller medlemmene i Prix Namdalseid, - dette er jo kjempebra, gode kunder som bruker nærbutikken, sier butikkmedarbeider Gustav Wiggen og butikksjef Tone Beate Breivik (Foto: Svein Tore)

Pressemelding kjøpeutbytte fra Coop Midt-Norge ved viseadministrerende direktør Bjørn Vik-Mo:

Onsdag fikk medlemmene i Coop Midt-Norge overført rekordhøye 363 millioner kroner til sine medlemskontoer. Dette er tidenes høyeste kjøpeutbytte, og 21 millioner kroner mer enn i fjor.

Av dette går 2 millioner kroner til våre medlemmer på Namdalseid og Sjøåsen.

 Et fjorår med rekordomsetning gir tidenes største kjøpeutbytte til medlemmene i Coop Midt-Norge. Nå utbetales det 363 millioner kroner i kjøpeutbytte og medlemsfordeler for 2025.

 Landsdelens største handelsaktør er eid av sine 293.000 medlemmer. Basert på handelen til det enkelte medlemmet, utbetales det kjøpeutbytte og medlemsfordeler i januar påfølgende år.

Stolt over rekordutbytte

-Vi er stolte over å kunne utbetale et rekordstort kjøpeutbytte på 363 millioner kroner til medlemmene våre. Formålet vårt er å skape medlemsnytte, og medlemmene som eiere er også våre beste kunder, sier Torbjørn Skei, administrerende direktør i Coop Midt-Norge.

I løpet av de siste ti årene har Coop Midt-Norge utbetalt hele 2.544 millioner kroner i kjøpeutbytte og medlemsfordeler til medlemmene sine. Kjøpeutbyttet overføres til den enkeltes medlemskonto.

-Vår visjon er at det skal lønne seg å velge Coop Midt-Norge, og det er besluttet å videreføre det høye kjøpeutbyttenivået på 3 prosent også for 2026. Delingsøkonomi er populært, og det er gledelig at stadig flere ser verdien av å være medlem hos oss. I løpet av året vil vi passere 300.000 medlemmer, sier Skei.

2 millioner til Namdalseid og Sjøåsen

– I år går 2 millioner kroner inn på konto hos våre medlemmer på Namdalseid og Sjøåsen. Coop er den norske dagligvarekjeden som er annerledes. Vi tror på deling med våre medlemmer og eiere i Trøndelag og på Helgeland. Hver og en har bidratt til at vi i år igjen kan betale ut et rekordstort kjøpeutbytte, sier Skei.

Kjøpeutbytte på hele 145.146, – tilfaller medlemmene i Coop marked på Sjøåsen, butikkmedarbeider Ole Magnus Sandberg viser fram resultatet. (Foto: Svein Tore).

 

– Vi er stolte over å kunne utbetale et rekordstort kjøpeutbytte på 363 millioner kroner til medlemmene våre, sier administrerende direktør i Coop Midt-Norge Torbjørn Skei. Foto: Coop).

Omsetningsvekst i fjor

Coop Midt-Norge sine 131 butikker omsatte til sammen for 9,5 milliarder kroner i 2025. Dette er en vekst på 397 millioner kroner, eller 4,4 prosent mot året før.

– Vårt fokus har vært på å drive enda mer effektivt, og vi er fornøyde med det som tyder på å bli et godt årsresultat, sier Skei, som legger til at årsresultatet for 2025 først blir klart i april.

 

 

 

Få nyhetene på epost

* indicates required
Legg inn din epostadresse og få jevnlige oppdateringer fra Lokalavisa #fjordtilfjord på epost.

Intuit Mailchimp

Tegn frivillig abonnement!

Setter du pris på Lokalavisa Fjordtilfjord? Har du lyst til å støtte oss med et lite månedlig beløp?

 

Velg månedlig beløp
Betalingsdetaljer
 
 
 
 
 
Total  

 

Annonse
.
.

FLERE NYHETER