I Namdalseid musikklag er det en musiker som har vært med lengre enn noen, mandag fyller Magne 80-år

Korpsveteran Magne Mølnå har spilt trumpet i alle år som musiker, hver 17. mai har han vært med side 1963

NAMDALSEID

Hva hadde vel 17. mai vært uten korps? Kan vel svare; – det hadde vært kjedelig, veldig tamt!

Namdalseid musikklag stiller opp hver 17. mai enten det regner og bles eller det er solskinn og varmt. Man vet aldri hvordan været er på den store dagen. Men en ting er sikkert, når musikklaget spiller opp i toget eller andre steder sprer de glede samme hvordan været er! Slik som nå på Nasjonaldagen, spiller ved helsetunet/sykeheimen til glede for de som bor der og besøkende. Kommer ikke beboerne seg ikke inn i stua eller ut på terrassen så får de god hjelp; musikklaget spiller og det må de få med seg! De gode musikerne har også viet sine marsjøvelser i området helsetunet, berre fantastisk det!

I januar i år fylte Namdalseid musikklag 100 år. De hadde en feiring da, men jubileumsfeiringen blir 1. november. Allerede nå på mandag, 19. mai, er det en veteran i korpset som skal feires, trompetist Magne Mølnå fyller da 80-år!

Du er jo en skikkelig superveteran i Namdalseid musikklag, når startet du å spille Magne?

Det er jeg sannelig ikke sikker på, men kanskje sånn når jeg var rundt 12 år. Da var det Guttemusikken som var i skuddet for oss unge og jeg fikk utlevert en trumpet. Trumpet har jeg spilt hele tiden. Etter hvert ble det å spille i musikklaget og det var stort det, smiler korpsveteranen Magne.

Du har vært med på mange 17. maitog opp gjennom åra?

– Ja det skal være sikkert. Jeg har vært med hver 17. mai siden 1963. Det har ikke alltid vært slikt vær som i dag og jeg husker både sludd, regn og nordvest oppover vegen til kirka. Delvis var det også skikkelig teleløyse i vegen. Første festen jeg var med på i musikklaget var Namdalseid musikklag sitt 40-årsjubileum i 1965. Tenke seg til at nå er laget 100 år og jeg blir 80 år, så jeg må jo i alle fall holde ut til over jubileet i november, sier Magne Mølnå med et lurt glimt i øynene.
Han og vi håper jo at han og trompeten blir å høre fra seg også etter feiringa!

 

Namdalseid musikklag spiller i sansehagen på sykeheimen 17. mai!

 

Vi gratulerer Magne Mølnå med den store dagen!

 

 

 

Tegn frivillig abonnement!

Setter du pris på Lokalavisa Fjordtilfjord? Har du lyst til å støtte oss med et lite månedlig beløp?

 

Velg månedlig beløp
Betalingsdetaljer
 
 
 
 
 
Total  

 

Annonse
.
.

FLERE NYHETER

Annonse



Annonse