
NAMDALSEID
Valgfaggruppa «Innsats for andre» i 10. klasse ved Namdalseid skole inviterte til å bli med på Bruktmarked i idrettshallen. Det meldte seg 11 selgere og valgfaggruppa var fornøyd med lørdagens Bruktmarked.
– Vi i valgfaggruppa stiller med to «salgsboder» og vi selger klær, sko, skøyter, bilder og mye annet. De som stiller ut varer for salg betaler en sum for leie av bord og de pengene går til valgfaggruppa som igjen støtter innsamlingsaksjonen «Krafttak mot kreft». Pengene av det vi i gruppa selger går også til denne saken, smiler Malin Vanebo.

Etter oppsummering av lørdagen viser resultatet for salg og bordutleie den nette sum av 5.000 kroner. Godt jobba nok en gang til Valgfaggruppa «Innsats for andre».
Det er første gang at det arrangeres et Bruktmarked i en slik stor setting, og folk kom for å se, prøve og handle. Etter et par runder var det noen som fikk en ide om å bli med på neste bruktsalg.
– Ser jo at vi har forskjellig vi kunne hatt med og prøvd å selge selv også, finnes jo en del i diverse skap ja. Kanskje et bruktmarked med bytte/salg også kunne vært noe, det er bare å vente på neste marked.

Det var et rikholdig Bruktmarked med mye klær både til barn og voksne, sko for all slags bruk, diverse glass og pyntegjenstander, masse leker, puslespill for alle aldergrupper, brettspill, bøker, skiutstyr og sportsklær.
Det må nevnes at 10. klassen, med god hjelp av foreldre, solgte kaffe og kaker i kantina. Inntekta her gikk til klassekassen, det er jo snart klassetur!






